Maturanti dobrovoljni davaoci krvi

Maturanti dobrovoljni davaoci krvi

Dana, 30.10.2020. godine matruranti Srednje medicinske škole “Hipokrat“ i Srednje škole “Sveti Nikola“, na čelu sa profesorima, organizovali su akciju dobrovoljnog davanja krvi.  Današnja akcija okupila je 5 profesora i  24 maturanta, koji su sticanje punoletstva želeli da obeleže dobrovoljnim davanjem krvi. Godinama unazad naši učenici pokazuju da su odgovorni, humani i znaju da prepoznaju ono što je vredno, a to je da davanjem krvi oni spašavaju nečiji život.

Zahvaljujemo se svim mladim ljudima koji su uzeli učešće u današnjoj humanoj akciji, a istovremeno pozivamo i druge subjekte i pojedince, da sličnim aktinostima podrže dalji razvoj dobrovoljnog davalaštva krvi. Podsećamo da krv može donirati svaka zdrava osoba starosti između 18 i 65 godine, u Zavodu za transfuziju krvi.

Podeli

Leave a comment