Poseta Narodnom muzeju

Poseta Narodnom muzeju

Dana 05.10.2018. godine, učenici drugog razreda sa odeljenjskim starešinom Julijanom Kostić krenuli su u Beograd u obilazak renoviranog Narodnog muzeja. Učenici su imali priliku da vide velika dela iz sfere umetnosti – slikarstva, vajarstva, kao i antikvitete nacionalne i internacionalne istorije. Kustos muzeja je sve posetioce detaljno upoznao sa činjenicama o viđenim delima i predmetima.

Nakon pauze za osveženje i šetnje Knez Mihailovom ulicom, učenici su se uputili ka beogradskoj tvrđavi Kalamegdan, gde su uživali u druženju, obilasku crkve Ružica, osnovane 1869. godine i istraživanju same tvrđave. Ovo je bila jedinstvena prilika da se bolje upoznaju sa kulturnim vrednostima Srbije. Naravno u planu je da se ponovi ovakav vid vannastavnih aktivnosti sa ciljem istražvanja novih predela naše lepe Srbije.

Podeli

Leave a comment