Radionica Crvenog krsta

Radionica Crvenog krsta

Crveni krst Novog Sada je dana 22. oktobra 2020. godine, održao tri informativne radionice iz Programa borbe protiv trgovine ljudima, učenicima prvih razreda Srednje medicinske škole “Hipokrat”i Srednje škole “Sveti Nikola”  u Novom Sadu (opšti smer, medicinska sestra-tehničar, fizioterapeutski tehničar i carinski tehničar).

Ukupno 40 učenika, koji su bili podeljeni po grupama imali su priliku da kroz standardizovanu prezentaciju za srednjoškolce prepoznaju značaj informisanja o ovoj temi, da prepoznaju rizične situacije i nauče adekvatne mere opreza u cilju zaštite. Radionice su realizovali Nađa Ilinčić i Lazar Naprta, vršnjački edukatori.

Aktivnost je realizovana uz poštovanje svih propisanih epidemioloških mera.

Podeli

Leave a comment