Srednja škola “Sveti Nikola” prati trendove u obrazovanju

Srednja škola “Sveti Nikola” prati trendove u obrazovanju

Direktori Srednje medicinske škole “Hipokrat” i Srednje škole “Sveti Nikola” su prisustvali sastanku u organizaciji Ministra prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije. Tema sastanka je bilo uvodjenje dualnog obrazovanja u srednje škole, kao način prevazilaženja problema nezaposlenosti mladih u Srbiji.

Dualno obrazovanje se u naš obrazovni sistem uvodi sistematski, a podrazumeva veći procenat praktičnog rada za različite obrazovne profile, kao i plaćenu praksu, kako bi se mladi ljudi što pre osposobili za rad i osamostalili.

Srednja medicinska škola “Hipokrat” konstantno unapredjuje svoj rad i poslovanje i ide u korak sa trendovima.

Iza nas stoji tradicija od dvanaest godina, i poverenje hiljada roditelja.

Podeli

Leave a comment