Šta i gde radi medicinska sestra-tehničar ?

Želite da promenite zanimanje, a niste sigurni šta radi medicinska sestra? Gde se možete zaposliti nakon završene škole?

Oni koji rade u bolnici će vam reći da je medicinska sestra najvažniji kadar.

Svaka zdravstvena ustanova ima zaposlenu medicinsku sestru, od ambulanti, preko domova zdravlja pa do bolnica i poliklinika, čak i ustanove koje nisu zdravstvene, kao što su starački domovi.

Medicinsku sestru, često zovu desnom rukom doktora. Ona, ili on, rade trijažu, prijem bolesnika, asistiraju pri operacijama, dele terapiju, prate stanje pacijenta, učestvuju u rehabilitaciji odnosno oporavku, i pružaju hitnu pomoć.

Poslovi kojima se bavi medicinska sestra-tehničar su vrlo različiti.

Što vam daje puno prilika za zaposlenje!

Sa ovom strukom se možete zaposliti u: bolnicama, domovima zdravlja, staračkim domovima, u ordinacijama svih vrsta lekara, kako opšte prakse, tako i specijalista. Pacijentima ponekad treba i kućna nega, pa medicinske sestre mogu i privatno pružati tu uslugu.

Kako da znate da li je ovo posao za Vas?

• Ako Vas zanima posao u inostranstvu,
  • Ako Vas privlači medicina,
  • Da li želite da pomažete ljudima?

Medicinska škola “Hipokrat” vrši prekvalifikaciju učenika!

PRIDRUŽITE SE TIMU KOJI POBEĐUJE!

Pozovite nas na: 021/6419-470,

6419-066, 6419-471