POSETA SAJMU KNjIGA

POSETA SAJMU KNjIGA

Učenice Čitalačkog kluba Srednje medicinske škole „Hipokrat“ su 19. marta 2026. godine, u pratnji profesorke srpskog jezika i književnosti i pedagoga, posetile Sajam knjiga i Sajam obrazovanja, kao i tribinu „Veštačka inteligencija u nastavi – dobre i loše strane“. Tokom tribine učenici, nastavnici i psiholog razmenili su mišljenja o ulozi veštačke inteligencije u obrazovanju, ističući njene prednosti u razumevanju gradiva i organizaciji učenja, ali i određene izazove. Na Sajmu knjiga učenice su imale priliku da se upoznaju sa bogatom ponudom izdavača i nabave knjige prema svojim interesovanjima, o kojima će razgovarati na narednim sastancima kluba. Poseta Sajmu obrazovanja omogućila im je da se informišu o različitim obrazovnim profilima i mogućnostima daljeg školovanja, a poseban utisak ostavila je i modna revija Škole za dizajn „Bogdan Šuput“. Učenice su ponele veoma pozitivne utiske sa posete, koje su podelile nakon povratka, a tom prilikom razgovaralo se i o budućim planovima Čitalačkog kluba i mogućnostima za realizaciju novih aktivnosti.

Podeli

Leave a comment