Srednja medicinska škola HIPOKRAT -
Srednja škola Sveti Nikola - gimnazija, ekonomska, saobraćajna i ugostiteljska srednja škola
Medicinska škola “HIPOKRAT” – VANREDNO ŠKOLOVANJE

Vanredno obrazovanje – obrazovanje odraslih

Licima koji nemaju status redovnog učenika, onima koji nemaju završenu srednju školu ili pak žele da ostvare viši QY1A1145stepen obrazovanja, promene kvalifikaciju, pružamo mogućnost vanrednog obrazovanja. Oblici vanrednog obrazovanja su:

Prekvalifikacija – pruža mogućnost promene obrazovnog profila posle završene bilo koje stručne škole u četvorogodišnjem trajanju.

Dokvalifikacija – pruža mogućnost promene obrazovnog profila posle završene škole u trogodišnjem trajanju i prelazak na viši stepen stručne spreme.

Stručno osposobljavanje – sticanje stručne spreme (III ili IV stepen) nakon završene osnovne škole.

Specijalizacija – nastavak školovanja u vidu specijalističkog obrazovanja (V stepen)

Dokumentacija potrebna za upis na vanredno školovanje

(Visited 13,059 times, 1,161 visits today)