Izlet u Beograd i poseta Sajmu knjiga

Ove školske godine Srednja škola „Sveti Nikola“ i Srednja medicinska škola „Hipokrat“ organizovali su posetu prestonici i ovogodišnjem Sajmu knjiga. Učenici su pokazali veliko interesovanje za obilazak glavnog grada i odlazak na Sajam.

Unapred isplaniran program i veselo raspoloženje, uticali su da sve protekne u najbolјem redu. Beograd i Sajam knjiga posetili su učenici zajedno sa profesoricama srpskog jezika i književnosti Ljilјanom Tanjević i Marijom Prgomelјom i profesoricom engleskog jezika Ivanom Ćirić.

Putem Beograda krenuli smo u ranim jutarnjim časovima. Pre odlaska na Sajam knjiga, prema predviđenom programu putovanja prošetali smo Savskim kejom. Na Sajmu knjiga smo proveli četiri sata, obilazeći štandove. Nakon posete Sajmu, obišli smo širi centar grada. Učenicima je skrenuta pažnja i održano prigodno predavanje o izdavačkoj delatnosti izdavačke kuće ,,BIGZ“, te o Sarajevskoj ulici, poznatoj po malim zanatlijskim radnjama. Prošetali smo i Nemanjinom ulicom pored zgrade Vlade. Na kraju obilaska, posetili smo etno restoran „Zavičaj“

Put Novog Sada krenuli smo u ranim večernjim časovima. Sve pohvale učenicima koji su se odazvali pozivu i posetili najznačajniju manifestaciju u čast knjige i književnosti uopšte.

Naša zapažanja su da učenici traže i kupuju knjige različitih žanrova, zanimlјivi su im klasici, kao i dela sa istorijskom tematikom.

Nadamo se da će i sledeće godine biti ovako veliko interesovanje naših učenika za posetu Sajmu. Prilažemo nekoliko fotografija u nameri da dokumentujemo dobro raspoloženje koje nas je pratilo tokom dana.