Svetski dan borbe protiv dijabetesa

Dana 13. novembra održana je manifestacija povodom Svetskog dana borbe protiv dijabetesa u okviru akcije koju je sprovelo Udruženje za borbu protiv dijabetesa grada Novog Sada. U akciji su učestvovali učenici srednjih škola, Medicinskog i Filozofskog fakulteta, kao i predstavnici Gradske uprave grada Novog Sada. Formirana je kolona na ulazu u Dunavski park, koja je prošla Dunavskom i Zmaj Jovinom ulicom i na Trgu formirala krug. Učenici su nosili rekvizite i reklamne postere. Na trgu je održana svečanost i predavanje o dijabetesu. Učenici su formirali krug, kao simbol borbe protiv dijabetesa i aktivno učestvovali u predavanju. Učenici Medicinske škole „Hipokrat“ i Srednje škole „Sveti Nikola“ pokazali su spremnost za saradnju i aktivno učestvovali u akciji.

Tatjana Salamon, nastavnik