Tradicionalni prijem na Belom dvoru

Njihova Kraljevska Visočanstva Prestolonaslednik Aleksandar II i Princeza Katarina bili su u Belom Dvoru domaćini svečanog prijema za najbolje maturanate iz srednjih škola u Srbiji i Republici Srpskoj.

Na ovom skupu Srednju školu „Sveti Nikola“ predstavljala je maturant i učenik genaracije Jovanka Dragićević, a Srednju medicinsku školu „Hipokrat“ takođe maturant i učenik genaracije Sara Stanišić.

Na svečanosti pored Nj.K.V. Prestolonaslednika Aleksandra prisutnima su se obratili i Nj.E. dr Srđan Verbić ministar prosvete i nauke Republike Srbije, Nj.E. dr Goran Mutabdžija, ministar prosvete i kulture Republike Srpske, g-din Matija Bećković, član Krunskog saveta i Srpske Akademije nauka i umetnosti i mnogi drugi ugledni gosti.

Obraćajući se đacima, Prestolonaslednik Aleksandar je posebno naglasio: „Dragi maturanti, od srca vam čestitam na velikom uspehu i želim vam da nastavite da budete najbolji. Vi ste budućnost Srbije i Republike Srpske. Kao što smo svi mi ponosni na vas, tako vi budite ponosni na znanja koja ste do sada stekli i nastavite da ih proširujete. Budite ponosni na svoj vredni rad i talenat i stavite ih u službu otadžbine. Dragi roditelji, budite ponosni na svoju decu i nastavite da ih podržavate u njihovom daljem školovanju. Moja Fondacija za obrazovanje svakako će nastaviti da pomaže mladim ljudima kao što ste vi.”

Naš poznati pesnik Matija Bećković je u svom obraćanju rekao da Nj.K.V.  Prestolonaslednik Aleksandar nastavlja stopama svojih slavnih predaka i je ovo najlepši skup koji se u Srbiji trenutno održava.